Úspešný príbeh

Dostal som späť samého seba a svoju chuť do života

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

Dávid schudol 25 kíl v rámci programu Veľké chudnutie - a nielen jeho postava, ale aj jeho stravovanie a životný štýl sa úplne zmenili. Tu je jeho príbeh!

Už som neveril žiadnej metóde

Mám 35 rokov, žijem v šťastnom manželstve už 14 rokov, máme jedného synčeka a druhý následovník trónu sa má rodiť v júli tohto roku. Moja maželka sa mohla zoznámiť ešte so 70 kg mládencom, ale vďaka pokojnému životu, nedostatku športu a následnej sedavej práci som poriadne pribral, až som si zrazu všimol, že váha už ukazuje 105 kg. V roku 2011 sa mi podarilo schudnúť 15 kg, ale krátko nato sa prebytok, ktorého som sa zbavil, vrátil späť.

Trápiť ma to trápilo, ale akosi som bol lenivý začať znova chudnúť, alebo som už neveril žiadnej metóde. Aj z tohto dôvodu bol program Ideal Body Veľké chudnutie pre mňa zaujímavý, pretože, ak sa spoločnosť zaviaže vrátením investovanej sumy po úspešnom chudnutí, môžu „niečo vedieť“. Pozitívne pre mňa bolo aj to, že už pri prvom stretnutí ma uistili, že mi so všetkým pomôžu. A tak sa aj stalo.

Konečne dôveryhodná diéta

Dôveryhodnosť posilnila aj skutočnosť, keď som išiel do prieskumu a stanovil som si cieľ, Réka (pozn. *Ideal Body konzultantka) neodpovedala, že to nebude fungovať, ale v skutočnosti ani to, že sa proste len mám pustiť do toho a čoskoro dostanem späť svoju postavu. Namiesto toho prijala môj cieľ a reálne definovala cestu k nemu: musel som si uvedomiť, že schudnúť 23-24 kg trvá 5-6 mesiacov. Racionálnym prístupom si ešte viac získali moju dôveru.

IdealBody®

A nebolo to ani ťažké!

V januári 2017 som na svoju výšku 176 cm vážil 105 kg. O 6 mesiacov neskôr som vážil iba 82 kg a s diétou to ani nebol veľký problém. Aj keď som očakával niečo iné: je pravda, že koktejly boli veľmi chutné, ale nedokázal som si predstaviť, že by som na nich „žil“ pol roka. Vedel som však o sebe, že keď raz niečo začnem, urobím to, ale pravdu povediac, hladu som sa obával. Ako sa ukázalo bezdôvodne: 30-dňový program mal iba 1. fázu, ktorá ma pretestovala, ale dokázal som to prekonať.

Hlad ma vôbec netrápil, namiesto toho bol zvyk jesť štyri jedlá denne o niečo problematickejší, pretože aj keď som mal nadváhu, pred diétou som jedol iba dvakrát alebo trikrát denne. Ale tieto „ťažkosti“ neboli skutočne výrazné a manželka mi tiež veľmi pomohla, pretože moju diétu podporovala prípravou zdravých jedál. Do nášho stravovania sa dostalo veľa zeleniny, ktorá predtým necharakterizovala našu každodennú stravu.

O 25 kíl ľahší

A kilá neustále ubúdali – vážil som sa každý deň, aj napriek tomu, že občas váhy ukázali aj o niečo viac. Znášal som to ťažšie, ale moja mentorka Réka ma vždy upokojovala, aby som sa nerozčuloval, pretože z mojich poznámok je zrejmé, ako veľmi sa riadim predpismi, takže úspešnosť nie je otázna. Ani nebola, pretože na konci diéty, po štyroch 30-dňových programoch, som mal do júla o 23 kilogramov menej a schudol zo 105 kg na 82 kg. Do konca roka som bol schopný ísť pod 80 kg, a aj bolo obdobie, keď váha ukazovala 76 kg, ale momentálne sa pohybujem v priemere okolo 80 kg, čo znamená stabilné mínus 25 kg.

Život je teraz úplne iný

Je to skutočne obrovská zmena: všetok svoje oblečenie som vychudol. Je pravda, že mi ešte zostalo veľa oblečenia zo starých čias, pretože som si vždy hovoril, že si ich ešte niekedy oblečiem - ale neurobil som nič preto, až do diéty Ideal Body. Niektoré kúsky z nich som teda opäť vytiahol, ale musel som si zaobstarať takmer celý nový šatník. Samozrejme, nikdy nemajte horší problém :)

Cítim sa vo svojej koži úplne inak, keď sa pozriem do zrkadla, už konečne nevidím,  že „moja dvojitá brada je väčšia ako moja hlava“, ale pozerá sa mňa moje vlastné ja. Moje stravovanie je oveľa zdravšie, znova som začal športovať, bicyklujem pod infračerveným svetlom, behám, pokiaľ mi to čas dovoľuje, hrám futbal a cez víkendy, samozrejme, chodím na dlhé prechádzky so svojím synčekom.

Čo mi priniesla diéta Ideal Body? Dôležitejšie ako stratu váhy o 25 kilogramov: vrátilo mi to chuť do života. Vďaka!

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!