Úspešný príbeh

Ideálny stav neexistuje, iba vo filmoch

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

Som Attila Zsombor, inštruktor potápania a od Vianoc som schudol niekoľko kíl - takto začína Attila svoj príbeh, aby na konci vyvodil veľmi dôležité ponaučenie. Ideálna hmotnosť neexistuje! 

Zrazu som si všimol, že moje oblečenie mi nesedí

Neprekvapí vás, prečo som začal držať diétu: zrazu som si všimol, že mi oblečenie nesedí. Tie kúsky, ktoré som nosil rád, mi už jednoducho nesedeli. Ale veľké uvedomenie prišlo až pri vianočnom rodinnom fotení. 

Keď sme si pozreli fotky, videl som, že so stiahnutým bruchom som bol veľký Mikuláš aj so svojim batohom, bohužiaľ ešte pred rozdaním darčekov. Videl som, že to takto nemôže ísť ďalej, napriek tomu som sa prejedal celé Vianoce, aj Silvestra, a chudnúť som začal až v januári. Od tej chvíle však bez prestávky!

Opotrebovali sa mi bedrové kĺby, a ani na tréningoch sa mi nedarilo

Schudnúť bolo dôležité aj kvôli mojim opotrebeným kĺbovým chrupavkám, čomu nadváha neprospievala. Moje bedrové kĺby sa pomaly opotrebovali počas bojových umení, ktorým som sa venoval v minulosti, takže záležalo na tom, koľko nadváhy na sebe nosím... 

Ďalšia vec, ktorá ma trápila rovnako, bola, že som sa nemohol hýbať. Necítil som sa dobre, tréningy mi vôbec nešli. Pokúsil som sa urobiť pár klikov, no bez úspechu. Niečo som s tým musel začať robiť. 

IdealBody®

Neexistuje ideálna hmotnosť

Keď som začal chudnúť, s váhou som sa nekamarátil. Môj názor na celú tému je, že ideálna hmotnosť neexistuje. Nikdy som nerozmýšľal v kilách alebo centimetroch, išlo skôr o výkon. 

Pre mňa ideál znamená, že môžem bez obmedzení jesť, čo chcem, pretože viem, že som v dobrej kondícii.
 

Ak to preženiem, viem, že si to môžem na druhý deň odmakať. Chcem žiť tak, aby som nemusel myslieť na to, či musím schudnúť alebo pribrať na svalovej hmote, ale aby som sa cítil dobre taký, aký som. Môže to byť 85 kíl, 95 kíl alebo 110 kíl, na tom vôbec nezáleží. Je na vás, aby ste sa rozhodli, aký je váš vlastný ideál.

Nestratil som žiadne svaly, len tuk

Keď som začal držať diétu, bol som pripravený na to, že budem slabý a nebudem môcť trénovať. Preto ma príjemne prekvapilo, že na rozdiel od všetkých ostatných diét som stratil tuk, nie svalstvo. 

Okrem toho sa dá ušetriť veľa času tým, že si dám namiesto jedla koktejl a potom sa môžem venovať ďalej svojim záležitostiam. Podľa mojich skúseností môžete pokojne nahradiť 2-3 jedlá koktejlmi bez toho, aby ste mali pocit, že držíte diétu, pretože koktejly vám dodajú dostatok energie na niekoľko nasledujúcich hodín. 
 

IdealBody®

Moje okolie ma už žiada o radu

Doteraz som pomocou koktejlov schudol 13 kíl a ľudia v mojom okolí ma žiadajú o radu: Ako si schudol? Myslíš si, že by to bolo dobré aj pre mňa? Čo si myslíš? V takýchto prípadoch môžem povedať len to, že mne sa to osvedčilo, no každý má iný ideál. 

Ale určite som energickejší, dokážem robiť veci rýchlejšie, lepšie spím. To je veľký rozdiel. V oblasti oblečenia som sa dokonca prekonal: teraz mi opäť nesedia moje obľúbené nohavice, lebo sú mi veľké. 

Koktejl je stále súčasťou môjho dňa

Aj keď práve nedržím diétu, koktejl je stále súčasťou môjho dňa, pretože mi dodáva dostatok energie a môžem vynechať niektoré jedlá. Kalórie nepočítam, pretože mám pocit, že to nepotrebujem, ale sledujem svoje jedlá. Každých 4-5 dní skontrolujem svoju váhu, či som na správnej ceste, a keď mi ukáže, že nie, žačnem viac jedál nahrádzať koktejlmi.

všetkým, ktorí držia diétu, by som však chcel odkázať, že ideálny stav neexistuje, s výnimkou filmov. Ide o stereotypy.

Ideálna forma je, keď sa v danom momente cítim dobre, a je na každom z nás, aby sa rozhodol sám. 

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!