Úspešný príbeh

V zrkadle som videla ženu s nedostatkom sebavedomia

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

Dora si vďaka nedostatku sebavedomia uvedomila, že musí niečo urobiť. V tridsiatke je príliš skoro na to, aby sa utiekala do sebaľútosti, keď sa v nej vás skrýva mladá energická žena.

Pracujem ako asistentka učiteľa v špeciálnej škole a už veľmi dlho som sa snažila schudnúť. Pustila som sa do toho už viackrát, ale nemala som dostatok psychickej sily, aby som to aj dokončila. Začiatkom januára som sa konečne rozhodla, že musím vo svojom živote niečo zmeniť, pretože som sa postavila na váhu a to, čo som videla, sa mi nepáčilo. A v zrkadle som videla tučnú ženu s nedostatkom sebavedomia a zdravotnými problémami. 

Žiaľ, kvôli nadbytočným kilogramom sa vyskytlo aj veľa zdravotných problémov.  Ťažkosti s nohami, únava, ťažšie som držala krok s deťmi v škole, kde pracujem. Bola som na tom zle aj psychicky, nemala som žiadne sebavedomie. 

Ideálny tvar je pre mňa nemať žiadne bruško

Keď som začala držať diétu, mala som jeden cieľ. Dosiahnuť takú ideálnu postavu, aby som sa pri pohľade do zrkadla videla krásna. Na začiatku diéty ukazovala váha 70 kíl a moja predstava o ideálnej telesnej hmotnosti bola 50 kíl. V centimetroch som nerozmýšľala, hlavná vec bola byť štíhlejšia v oblasti brucha a pása. Ideálny tvar pre mňa znamená nemať brucho. Na ostatnom nezáleží. 

Každý začiatok býva ťažký?

Jediná ťažká časť diéty boli prvé tri dni, keď som nemohla jesť tuhú stravu, pretože všetci okolo mňa stále jedli. Ale našťastie príchute boli pestré a zaujímavé, veľmi mi chutil napríklad jahodový koktejl, ale vyskúšala som aj ostatné.
 

IdealBody®

Na tejto ceste ma veľmi motivoval pocit, že môžem byť aj krajšia. Vitálnejšia, zdravšia, štíhlejšia. Mám pocit, že bolo správne rozhodnutie pustiť sa do diéty. U mňa táto metóda zafungovala tak dobre, že sa koktejly stali súčasťou mojej každodennej rutiny počas diéty. Aby som si udržala svoju váhu, občas opäť zopakujem celú 30-dňovú základnú diétu, ale aj keď s ňou prestanem, stále si dám raz za čas deň, keď pijem len koktejly. 

Cyklistika okolo Balatonu

Aby som schudla, nezmenila som si len stravu, ale do svojho denného režimu som zaradila aj šport. Samozrejme, v prvom rade sa treba zamerať na stravovanie, ale myslím si, že pri diéte je dôležitý aj pohyb.

Veľmi rada sa bicyklujem, ale v poslednom čase sa mi veľmi nedarí jazdiť vonku, pretože tam, kde bývam, je dosť rušno. Vyriešila som to tak, že som si zakúpila cyklotrenažér. Mojím ďalším plánom je prejsť dlhšiu vzdialenosť. Minulý rok ma jedna kolegyňa požiadala, aby som s ňou išla na dlhšiu cyklistickú túru, ale ja som bola stále fyzicky nepripravená. Teraz mám už pocit, že vďaka svojej diéte a používaniu cyklotrenažéra by som mohla absolvovať aj túru okolo Balatonu. 
 

Dnes sa už usmievam na svet

Okrem zdravotných faktorov mi diéta dala veľa aj po psychickej stránke. Na začiatku som mala nedostatok sebavedomia a myslím si, že to všetci okolo mňa aj videli. Nemala som sebavedomie nosiť pekné oblečenie. Radšej som nosila ležérnejšie, voľnejšie kúsky.

IdealBody®

Vďaka chudnutiu sa to odvtedy veľmi zmenilo. Teraz sa pozriem do zrkadla a vidím Doru, ktorá sa odváži nosiť elegantné šaty, ktorá dokáže ísť na večierok pekná a usmievať sa na ostatných. Moje sebavedomie veľmi vzrástlo. Cítim sa lepšie, už sa môžem pozrieť do zrkadla. Vidím pozitívne spätné väzby. Veľa ľudí sa vyjadrilo o tom, koľko som schudla, ako dobre vyzerám, a to ma naplnilo šťastím. Bola som rada, že som nebola jediná, kto to vidí, a že to nebolo viditeľné len v kilogramoch.

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!