Vedecké poznatky

Smartdiéta

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

Dobrá diéta je jednoduchá, inteligentná, počas nej nehladujete a skoro si ju ani nevšimnete. Do Smartdiéty sa smelo môžete pustiť s akoukoľvek nadváhou, môžete ju držať aj dlhodobo a zmeniť s ňou svoj životný štýl.

IdealBody®

Ani si nevšimnete, ako si Váš organizmus počas Smartdiéty osvojí správne stravovacie návyky. Cieľom tejto diétnej metódy je, aby Váš metabolizmus pomocou novej výživovej metódy fungoval v optimálnejšom rytme, pretože zdravie a štíhlosť, pohoda a krásna pokožka závisia od toho, či Váš metabolizmus funguje správne.


V záujme zdravého chudnutia počas diéty musíte dodržať veľmi jednoduchý systém, pomocou ktorého organizmus donútime rozložiť tukové zásoby a udržať svalovú hmotu. Živiny v kokteiloch sa postarajú o to, aby Vášmu telu nič nechýbalo. 

Postup Smartdiéty:

Počas diéty by ste sa mali riadiť veľmi jednoduchým systémom, počas ktorého Vám odporúčame naplánovať 3, 4 alebo 5 jedál v závislosti od Vašej výšky:

IdealBody®

Popis obsahuje 4 jedlá, ale nenechajte sa zmiasť, počas diéty si vytvorte správny počet jedál na základe svojej výšky. Počas diéty sa každý deň stravujete na základe tých istých pravidiel, takže si nemusíte pamätať zložité výpočty.


Počas celého trvania diéty budete kombinovať kokteily a klasické jedlá, tým najjednoduchším spôsobom. Prvé dve jedlá počas dňa budú klasické, tuhé jedlá a ďalšie dve kokteily. Túto diétu je možné držať dlhodobo aj pri zmene životného štýlu, dá sa ľahko dodržať, lebo sa nemusíte úplne vzdať klasických jedál, nadbytočné kilá i napriek tomu sa zo dňa na deň strácajú.

AKO máte postupovať? Na raňajky skonzumujte jedlo bohaté na bielkoviny s nízkym obsahom sacharidov s kalorickou hodnotou 3-400 kcal, a na obed jedlo bohaté na bielkoviny s nízkym obsahom sacharidov s kalorickou hodnotou 600 kcal. Olovrant a večeru nahraďte 1 porciou kokteilu Idealbody®. Na olovrant a večeru už nepotrebujete ďalšie jedlo, lebo 1 kokteil je plnohodnotnou náhradou jedla.

IdealBody®

Tipy na recepty pre raňajky a obed nájdete aj na našej stránke, ak by ste sa chceli držať vlastných receptov, ponúkame Vám praktickú pomôcku, pravidlo päste, pomocou ktorého ľahko odhadnete množstvá pre 600 kcal:
600 kcal = chudé mäso veľkosti 1 dlane + zelená príloha veľkosti 1 päste + obilninová príloha veľkosti 1 päste

Spôsob prípravy je samozrejme dôležitý (napríklad používajte málo tuku a namiesto trojobalu radšej siahnite po koreninách), ale ak si na obed naservírujete jedlo v takomto množstve, veľkých chýb pri odhade 600 kcal sa nedopustíte.
 

Je dôležité, aby po dvoch klasických jedál nasledovali dva kokteily, lebo kým kalórie získané z raňajok a obeda môžeme spáliť v ten deň, organizmus by sme večerou už nemali zaťažovať.
Smartdiétu môžete držať dlhodobo a opakovane 30-60-90 dní alebo dovtedy, kým dosiahnete svoju ideálnu hmotnosť.
 

Pohyb a diéta:

Smartdiéta dobre funguje aj bez pohybu a intenzívneho športovania, veď 80% Vašej hmotnosti závisí od Vašich stravovacích návykov. 
Ak ste cvičili aj pred diétou, športovaniu sa môžete venovať aj počas nej, len budete musieť upraviť dávkovanie. Pri intenzívnom športovaní (min. 45-60 minút) pred a po tréningu vypite polovičnú porciu vo vode rozpusteného kokteilu Idealbody® Ak cvičíte ešte intenzívnejšie, požiadajte o osobné poradenstvo.
Ak ste sa pred diétou nepohybovali, nemali by ste sa začať intenzívne hýbať na začiatku diéty, pre Vaše telo by to bolo veľa zmien naraz. Ak by ste sa chceli zlepšiť aj v tejto oblasti, začnite malými krokmi, napr. vystúpte z autobusu skôr a pokračujte v ceste svižnou chôdzou, alebo si namiesto výťahu vyberte schody, atď. 
 

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!