Recepty

Nevšedný zapekaný kel* **

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

IdealBody®Suroviny (pre 2 osoby):

  •  1 kg kelu
  •  30 dkg údeného mäsa (nemastného)
  •  5 dkg margarínu
  •  5 dkg strúhanky
  •  1 dl nízkotučnej smotany
  •  soľ

Ako na to:

Kel pokrájame na mesiačiky a v slanej vode uvaríme domäkka, necháme odkvapkať. Jénsku misu vytrieme margarínom a uložíme do nej polovicu kelu. Naň dáme údené mäso pokrájané na plátky a zakryjeme zvyškom kelu. Na zvyšnom margaríne upražíme strúhanku, zmiešame so smotanou, nalejeme na kel a v rúre upečieme.

Jedna porcia 450,9 kcal (z toho 30,2 g bielkovín; 14,1 g tuku; 50,3 g sacharidov; 13,4 g vlákniny).

*Ako na to: Tu uvádzané množstvá sú pre 4 osoby. Energetickú hodnotu (E) a obsah sacharidov (S) uvádzame na porciu pre jednu osobu.
Mlieko používané v receptoch obsahuje 1,5% tuku, smotana 12%!
Kde sa neuvádza názov syra, vychádzali sme z energetickej hodnoty a obsahu sacharidov v syre Óvári (sušiny: 56%, tuk v sušine: 45%).
**Zdroj: Nagy Margit: 399 Recept cukorbetegeknek, fogyókúrázóknak (399 receptov diabetikom, k chudnutiu). A diabetes újság Konyhasarok rovatának különkiadása, Chronos Kiadó, Budapest
Zdroj: Diabetic Living Magazin 2013. nyár

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!