Recepty

Kuracie prsia s kapustou a jablkami* **

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

IdealBody®Suroviny(pre 2 osoby):

  • 10 dkg cibule
  •  2 dkg margarínu
  •  80 dkg kyslej kapusty
  •  15 dkg jabĺk
  •  40 dkg kuracích pŕs (4 plátky)
  •  pol. lyžice oleja
  •  ocot
  •  sladidlo
     

Ako na to:

Cibuľu očistíme, posekáme na drobné kocky, na margaríne dusíme do sklovita. Pridáme kyslú kapustu, 0,5 dl vody, soľ a  čierne korenie, pod pokrievkou dusíme pol hodiny. Medzitým z umytých jabĺk odstránime jadrovníky a jablká pokrájame na tenké mesiačiky. Primiešame ich do kapusty a spolu dusíme asi 5 minút. Plátky z kuracích pŕs ochutíme soľou a čiernym korením, opečieme z oboch strán a potom ich dusíme na miernom ohni asi 10 minút, po pridaní troška vody. Kapustu dochutíme octom a sladidlom a podávame s pečenou kuracinou.

Jedna porcia 484,2 kcal (z toho 39,4 g bielkovín; 13,7 g tuku; 50 g sacharidov; 11,4 g vlákniny).

*Ako na to: Tu uvádzané množstvá sú pre 4 osoby. Energetickú hodnotu (E) a obsah sacharidov (S) uvádzame na porciu pre jednu osobu.
Mlieko používané v receptoch obsahuje 1,5% tuku, smotana 12%!
Kde sa neuvádza názov syra, vychádzali sme z energetickej hodnoty a obsahu sacharidov v syre Óvári (sušiny: 56%, tuk v sušine: 45%).
**Zdroj: Nagy Margit: 399 Recept cukorbetegeknek, fogyókúrázóknak (399 receptov diabetikom, k chudnutiu). A diabetes újság Konyhasarok rovatának különkiadása, Chronos Kiadó, Budapest
Zdroj: Diabetic Living Magazin 2013. nyár

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!