Vedecké poznatky

40 kg plus diéta Pre bacuľatých

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

Vážite výrazne viac, ako pred tým? Máte pocit, že vysoká hmotnosť Vás zaťažuje, ste stále unavená a vyskytli sa už aj zdravotné problémy? Prípadne už dlhšiu dobu ste obézna a doteraz nič nepomohlo?

Nie ste sami, takéto problémy trápia mnohých ľudí! Okrem pohodlia a peknej postavy - ktoré sú samozrejme nemenej dôležité k tomu, aby ste sa cítili dobre vo vlastnej koži - je oveľa dôležitejšie, aby ste boli zdravý!

Zaujal Vás program? Čítajte ďalej!

Program 40 kg PLUS je prepracovaná verzia 30 dňového Programu pre osoby s výraznejšou nadváhou. Je to potrebné preto, lebo vyššia nadváha spôsobuje väčšie výkyvy v zložení tela, iné je obvyklé množstvo stravy ako aj nároky organizmu na živiny, čomu sa musíme prispôsobiť aj počas diéty.  V prípade vyššej nadváhy musíte rozmýšľať dlhodobo, veď ani tie kilá nenabehli za niekoľko týždňov.

Počas diéty musíte sledovať konkrétny postup, je potrebné prísne dodržiavať dávkovanie kokteilového prášku Idealbody®! Počas programu sa usilujte o dodržiavanie 4 stravovaní denne (raňajky, obed, olovrant, večera).

Pri tomto Programe sa striedajú intenzívne a menej intenzívne fázy: s týmto harmonogramom dostanete užitočnú pomoc k zvládnutiu diéty, ktorá nebude zaťažovať Váš organizmus, a pritom prináša efektný výsledok za krátku dobu.

IdealBody®

Ako vidíte, budete stravovať pravidelne, a vďaka zloženiu živín sa kokteil považuje za jedlo (!), preto budete chudnúť bez hladovania a trápenia a okrem toho dopomáhate k zníženiu zdravotného rizika spôsobeného obezitou!

Naše návrhy na prípravu jedál a recepty nájdete tu: pozbierali sme pre Vás vyskúšané, chutné a ľahko pripraviteľné jedlá, z čoho sa bude tešiť aj Vaša rodina!
Ak sa pustíte do Programu Idealbody® zaručene budete ľutovať iba to, že ste s tým už nezačali skôr!

Diétu Idealbody® môžete aplikovať aj keď máte cukrovku, v tomto prípade požiadajte o pomoc našich odborníkov.

Dostanete od nás plnú podporu

Tento program sa doplní o pravidelné bezplatné konzultácie, ktoré budete mať možnosť využiť. Naši odborníci v rámci tejto služby Vás budú v pravidelných intervaloch kontaktovať, aby Vám pomohli a podporili pri držaní diéty, prediskutujú s Vami prípadné otázky a diétu prispôsobujú Vašim individuálnym požiadavkám.

Konzultácie spravidla prebiehajú raz za týždeň, alebo raz za dva týždne, a prediskutované záležitosti potvrdzujeme aj e-mailom.  Ak je pre Vás pohodlnejšie, máte možnosť konzultovať iba písomne; resp. môžete sa rozhodnúť aj tak, že túto možnosť nebudete využívať.

Služba je bezplatná a nie je spojená so žiadnym záväzkom.

Postup pri diéte

1. Fáza naladenia sa (1-2-3. deň)

IdealBody®Ak sa Vám doteraz nepodarilo dodržiavať určitý režim v stravovaní, teraz je ten najvyšší čas! Pripravte sa na viac menších stravovaní, ak sa Vám totiž podarí zvyknúť si na to, aj diéta bude jednoduchšia!
AKO NA TO? Olovrant a večeru nahraďte 1 dávkou kokteilu Idealbody®.*  

Denný príjem kalórií môže byť okrem toho jedlo hodnoty 1200 kcal, bohaté na bielkoviny a s nízkym obsahom sacharidov.*

2. Fáza detoxikácie (4-10. deň)

IdealBody®

Je najvyšší čas zbaviť sa toxických látok a naštartovať spaľovanie tukov! Možno sa to zdá prísne, ale verte nám, zvládnete to!

4. DEŇ

Odporúčanou, nie však povinnou súčasťou diéty je očista čriev, ak sa ju rozhodnete vykonať, musíte postupovať podľa nasledovných pokynov: očista čriev vyžaduje niekoľko (3-4-5) hodín. Je dobré ju naplánovať na skoré ráno v pokojnejší deň, alebo napr. na víkend či na voľný deň. (Ak to inak nejde, môžete to urobiť aj v 3. deň neskoro poobede.)


AKO NA TO? 20 g horkej soli premiešajte v 1,5 dl vody (môžete ochutiť čerstvo lisovanou citrónovou šťavou) alebo pomarančovej šťavy a vypite, alebo si dajte 0,5 l liečivej vody Hunyadi János. Účinok sa prejavuje cca po dvoch hodinách, vtedy musíte ísť viackrát na záchod. Dve hodiny po poslednom vyprázdnení stolice môžete vypiť prvú dávku bielkovinového kokteilu. V ten deň si musíte vypiť ešte minimálne ďalšie tri dávky kokteilu. (Nevzťahuje sa to na tých, ktorí kúru robia v 3. deň neskoro poobede.)

Pozor! Očistu čriev urobíte iba raz! Ak trpíte na ochorenie žalúdku alebo črevného systému (zápalové ochorenia), očistu čriev neodporúčame!

5-10. DEŇ 
 

Raňajky, obed a večeru nahraďte 1 dávkou koktejlu Idealbody®.*

3. Fáza zníženia hmotnosti (11-24. deň)

IdealBody®Aj túto fázu ľahko dodržiavate, nevyžaduje si vážnu zmenu v životospráve, dodatočné kilá napriek tomu zo dňa na deň ubúdajú. Počas dvoch týždňov sa postupne približujeme k vysnívanej hmotnosti. Váš organizmus sa naplní vitamínmi, ale najlepšie je to, že popritom sa nepretržite nachádza v stave odbúravania tukov.

AKO NA TO? Raňajky, olovrant a večeru nahraďte 1 dávkou kokteilu Idealbody®. 
Na obed si dajte jedlo hodnoty 600 kcal, bohaté na bielkoviny a s nízkym obsahom sacharidov.*

4. Fáza stabilizácie (až do nasledujúcej fázy naladenia sa)

IdealBody®Touto fázou začne menej intenzívne obdobie. Dôvodom je to, že Váš organizmus sa po diéte snaží automaticky vrátiť sa na pôvodnú obvyklú hmotnosť. Stabilizačná fáza slúži na to, aby ste svoj metabolizmus ako aj myseľ privykli na novú hmotnosť, nižšie množstvo jedla a na nový režim v stravovaní.

AKO NA TO?

Večeru nahraďte 1 dávkou kokteilu Idealbody®.*
Denný príjem kalórií (raňajky, obed, olovrant) môže byť okrem toho jedlo hodnoty 1200-1500 kcal, bohaté na bielkoviny a s nízkym obsahom sacharidov.*

Pokračujte v 4. fáze programu až dovtedy, kým považujete za vhodné začať novú intenzívnejšiu fázu. Odporúčaná prestávka je 5-7 dní. 

Ak máte individuálnu otázku, obráťte sa na našich odborníkov, ochotne Vám pomôžu!

OBJEDNÁM SI ZAČIATOČNÝ BALÍK A SCHUDNEM! »

Aj toto si prečítajte, je to dôležité!

Ak máte výšku do 160 cm a cítite byť príliš nasýtený, vynechajte olovrant. Pri výške nad 180 cm sa odporúča mať aj desiatu. Môže to byť okolo 11.00 hodine shake alebo ovocie s nízkym obsahom cukru (napr. jablko). 

IdealBody®

Pitný režim a stravovanie

Ak pociťujete hlad počas diéty, pravdepodobne ste nesprávne nastavili dávkovanie, alebo Váš organizmus má iné potreby, v tomto prípade požiadajte o pomoc našich odborníkov!

Tekutina okrem kokteilu: 0,5-1 liter zeleninového vývaru rozdelený na celý deň. V detoxikačnej fáze konzumujte iba vývar, zeleninu nejedzte (môžete ju zmraziť na neskoršiu konzumáciu). Ak nechcete uvariť zeleninový vývar, môžete ho nahradiť tabletkou Herbal Harmony Idealbody®. Denný celkový príjem tekutín aj s kokteilmi by mal dosahovať cca 2,5 - 3 litre.
Dôležité! V dôsledku intenzívneho uvoľňovania toxínov sa odporúča brať 2 kapsuly Antioxidant Idealbody® denne.

O psylliu: vláknina je kominárom črevného systému, pomáha pri odstraňovaní usadenín a podporuje optimálne trávenie, preto môže byť vhodné doplniť diétu psylliom. Zamiešajte 1 polievkovú lyžicu psyllia v 2 dl vody a vypite. Nemá nepríjemnú chuť a veľmi priaznivo vplýva na trávenie.


Ďalšie užitočné informácie

Diéta nie je zložitá, ale každopádne Vám odporúčame prečítať si Často kladené otázky, pretože v nich nájdete užitočné odpovede.
Počas diéty by ste sa mali cítiť úplne komfortne. Zápcha, hnačka, pocit hladu, únava a slabosť nie je sprievodným javom tejto diéty! Ak máte takéto pocity, najprv si prečítajte Často kladené otázky, alebo sa opýtajte našich poradcov, ochotne Vám pomôžu!

Píšte si denník chudnutia -pocit úspechu podnecuje k vytrvaniu, posilňuje, keď prídu ťažšie dni!  Zaraďte do svojho denného programu 30-60 minút ľahkého pohybu, napr. vo forme intenzívnej prechádzky.

DÔLEŽITÉ! Ak chcete schudnúť, hladovanie nie je dobrý nápad! Ak stále máte pocit hladu, neustále hladujete, organizmus pod vplyvom nedostatočného príjmu živín začne fungovať inak, aj keď nakoniec chudnete, úplne sa vyčerpáte a spomaľuje aj metabolizmus. Ak znovu začnete jesť, nastane už známy jojo efekt, v dôsledku ktorého Vám pribudnú ďalšie kilá a možno budete vážiť viac, ako pred začatím diéty. Tomu by ste sa mali rozhodne vyhýbať!

Ak máte otázku, môžete sa na nás s dôverou obrátiť!


 


 

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!