/public/cache_sk/5/3/d/f/0/53df0ad9b72fffff2d37bb26b73f31081d34b1d0-20200130185619.jpg

Gyakori kérdések, hasznos tippek

Csokorba gyűjtöttük azokat a kérdéseket, amiket a leggyakrabban kérdeznek tőlünk a vásárlóink. Ha valamit kihagytunk, írj nekünk, kérdezz bátran!

Kérdések Turmixokkal kapcsolatban
Kérdések Kollagénekkel kapcsolatban

Általános tudnivalók

 • A turmixport gyümölcslével, joghurttal nem ajánlott elkeverni.
 • A turmixport csak hideg, legfeljebb langyos folyadékba keverheted (melegbe nem).
 • Az adagod kiméréséhez a dobozban egy mérőkanalat találsz, egy megtömött és lehúzott kanálba 8,75 gramm turmixpor fér
 • A turmix elkészítéséhez szerezd be az IdealBody® shakert, vagy turmixold össze kézi mixerrel
 • Ha az előírt turmixpor mennyiségénél kevesebbet teszel az adagba nem fogsz többet fogyni. A szervezet működéséhez, és alapanyagcseréhez meghatározott mennyiségű tápanyagra van szükségünk - a napi turmixpor mennyiség éppen ehhez a mérten kerül meghatározásra. Ha ennél kevesebbet eszel, a szervezeted vészreakciót indít el, lelassítja a fogyást, raktározni kezd. A fogyás meg fog állni.
 • Ha kávézol, a diéta alatt is ihatsz kávét, cukor nélkül és legfeljebb egy kis tejjel. Mindig igyál hozzá egy pohár vizet is a vízhajtó hatása miatt. Lehetőség szerint mérsékeld a fogyasztását.
 • Ha dohányzol lehetőség szerint mérsékeld a mennyiségét. A méreganyagok semlegesítésére pedig szedj 2X2 IdealBody® Antioxidáns kapszulát.
 • A diéta alatt nem javasolt a rágózás, mert éhes leszel tőle.
 • Az IdealBody®-nak nincs mellékhatása. A diéta első pár napjában - "a méregtelenítés miatt"-előfordulhat fejfájás, de ez a tünet a diéta során elmúlik. Az IdealBody®  Antioxidáns kapszula majd segít neked ebben.
 • Tartósan erős szomjúságérzeted lehet a méregtelenítés következtében, ami idővel megszűnik. Fontos, hogy fogyaszd el a napi előírt folyadék mennyiséget, vagy ha a szomjúságérzeted megkívánja ennél többet is fogyaszthatsz, többször 2-3 kortyot
 • Ha jelenleg diétázol vagy léböjtölsz, tarts szünetet a kétfajta diéta között és hagyj a szervezetednek egy-két hét pihenőt, hogy újra megtalálja az "egyensúlyát, így felkészülhet az IdealBody® turmix fogadására.
 • A gyógyszerek felszívódását nem akadályozza az IdealBody® turmixital. Ha az egészségügyi probléma kapcsolatban van a túlsúlyoddal, diéta előtt konzultálj kezelőorvosoddal.
 • Az IdealBody® minden korosztály számára jó választás, fiataloknak és idősebbeknek egyaránt. 14-18 év közöttieknek legfeljebb egy-egy étkezés kiváltását javasoljuk. Az idősebbek napi 1-2 étkezést helyettesíthetnek.
 • Egy doboz 15 adag (35 g/adag) turmixport tartalmaz. A kiválasztott diétától függ, hogy mennyi ideig elég.

Všeobecké informácie

Zeleninový vývar pomáha udržiavať acidobázickú rovnováhu organizmu. Okrem toho uľahčuje aj diétu: svojou chuťou vynikajúco dopĺňa sladkú chuť bielkovinového kokteilu.

Ak je šport súčasťou Vášho života, počas Idealbody® môžete naďalej vykonávať pohybovú aktivitu vo zvyknutej intenzite. Alebo si môžete vybrať nižšiu intenzitu, ak ste doteraz necvičili (napr. pešia chôdza, bicyklovanie, plávanie). Pre organizmus bude najlepšie, ak sa musí prispôsobiť len jednej väčšej zmene. Správny čas pre zvyšovanie intenzity cvičenia bude po diéte. 

Na doplnenie diéty je najlepší číry zeleninový vývar (nie bujón či sáčková polievka), ak však nemáte možnosť si ju uvariť, môžete namiesto nej piť doma lisované zeleninové šťavy, alebo kvalitné zeleninové šťavy z obchodu, 2 dcl zeleninovej šťavy zriedime s 1 dcl vody. Pri nich dbajte na to, aby neobsahovali pridaný cukor. Zeleninová šťava nesmie obsahovať cukor! Paradajkovú šťavu neodporúčame, prekysľuje organizmus.
Ak vám pravidelná príprava zeleninovej polievky nevyhovuje, nahraďte ju kapsulami Idealbody® Herbal Harmony, ktoré sme vyvinuli vyslovene za týmto účelom.

Prípravky na detoxikáciu či odvodnenie bránia náležitému vstrebávaniu bielkovín, takto organizmus môže zužitkovať menej výživných látok, než potrebuje.

Alkohol je pre obsah cukru bohatý na kalórie a spôsobuje hlad – preto sa neodporúča, ale pohár suchého vína neuškodí, ak ste práve v spoločnosti.

Počas diéty sa odporúča konzumácia minerálnej vody, šťavy zo zeleninovej polievky, resp. ovocného a zeleného čaju – príjem takýchto tekutín najviac podporuje detoxikačné procesy organizmu. Neodporúča sa konzumácia nápojov s kysličníkom uhličitým, ovocnej alebo zeleninovej šťavy s obsahom cukru alebo konzumácia ochutenej minerálnej vody.

Áno, môžete si zvoliť iné chute aj pri každom stravovaní - takto urobíte svoju diétu naozaj pestrou. Môžete aj zmiešať rôzne príchute, napr. vyčarujete naozaj zaujímavé chuťové kombinácie miešaním bielkovinového prášku čokoládovej a pistáciovej príchute. Ďalšie nápady nájdete tu!

Ak dodržíte odporúčania diéty, tak dopady budú citeľné už o niekoľko dní (v kilách alebo centimetroch). Organizmus niektorých ľudí kvôli ich životospráve, alebo skladbe tela má špeciálne potreby, preto musia sledovať diétu šitú na mieru. Ak sa vyskytne takýto problém, pýtajte sa našich odborníkov v Idealbody® centre na telefónnom čísle 0910 956 849.

Metóda Idealbody® sa zakladá na konzumácii denného množstva prášku, preto je dôležité dodržiavať presné dávkovanie! Pravidelná konzumácia raňajok – kokteil sa na základe zloženia považuje za stravu(!) – zabezpečí, aby sa nedostavil hlad. Takto sa látková výmena nastaví na optimálny rytmus. Uvidíte, oplatí sa dodržiavať predpísané dávkovanie.

Denné množstvo kokteilového prášku si môžete rozdeliť na viackrát, najdôležitejšie je maximálne skonzumované denné množstvo.

Presvedčte sa či nejde o psychický hlad. Ak ste si istý, že príjem kalórií je nedostatočný (napr. cítite únavu, slabosť), požiadajte o pomoc našich odborníkov tu! Ak vo vašom prípade ide skôr o psychický hlad, vypite si šálku zeleninového vývaru, alebo sa poprechádzajte na čerstvom vzduchu - často sú totiž hladné iba naše oči, čo je lepšie riešiť vyvetraním hlavy.

Ak ste si svoju dennú dávku vypočítali správne, a bez zvyšku ste ju počas dňa aj skonzumovali, pocit hladu sa nemôže vyskytnúť. Ak sa cítite hladný, skontrolujte si svoje výpočty, alebo potreby vášho organizmu sú iné, lebo počas Idealbody® je pocit hladu neprirodzený. V tomto prípade sa obráťte na našich poradcov!

Ak viac dní nemáte stolicu, kontrolujte, či kokteil pripravujete správne a či dodržiavate denný predpísaný príjem živín (pri každom programe je uvedené „Správne dávkovanie“). Okrem toho dbajte na konzumáciu tekutín a číreho zeleninového vývaru v dostatočnom množstve. Ak sa situácia napriek tomu nezmení, požiadajte o pomoc našich odborníkov tu! V konečnom dôsledku urobte jednorazovú očistu konzumáciou zvyšku liečivej vody Hunyadi. Robiť pravidelnú očistu čriev je ZAKÁZANÉ!

A 14 napos Kihívás diétával kapcsolatos kérdések

Ha egyszeri alkalomról van szó (pl.egy baráti összejövetel miatt), akkor igen, következő nap mindent a megszokott rend szerint folytathatsz. Ha túl sokszor csábulsz el, javasoljuk, hogy térj át a 30 napos Alap Diétára (a 2. szakaszba kapcsolódj be), mert a Kihívás diéta nem megfelelő neked.

Egyhuzamban 14 napig alkalmazd, majd tarts 14 nap szünetet. Ha több súlytól szeretnél megszabadulni, ismerkedj meg a 30 napos Alap diétával.

Zeleninový vývar pomáha udržiavať acidobázickú rovnováhu organizmu. Okrem toho uľahčuje aj diétu: svojou chuťou vynikajúco dopĺňa sladkú chuť bielkovinového kokteilu.

A Kihívás diéta során szilárd táplálékot nem fogyaszthatsz. Egy joghurtot vagy almát sem javaslunk, mivel az gátolja az anyagcsere átprogramozását. A kúra alatt csak az IdealBody® turmixital és a saját készítésű zöldségleves leve fogyasztható. Éhségérzettől nem kell tartanod, mivel az IdealBody® turmixitalban található speciális fehérjék eltelítenek.

Otázky spojené so zdravotným stavom

je lepšie, ak si mamičky, ktoré dojčia denne 2 alebo viackrát so začatím akejkoľvek diéty, a teda aj Idealbody® ešte počkajú. Ak dojčíte už len raz denne, odporúčame vám dodržiavať pokyny 3. fázy 30-dňovej diéty Idealbody®. Takto bude chudnutie postupné – berú sa do úvahy potreby vášho organizmu, ako aj potreby organizmu vášho dieťatka.

vyberte si neochutený kokteilový prášok Idealbody, ktorý je bezlaktózový a bezlepkový. Svoj kokteil môžete dochucovať koreninami a arómami, aby nebola diéta príliš monotónna. Ak máte problém iba s lepkom, môžete sa rozhodnúť aj pre čokoládovú príchuť. 
Ďalšie kokteilové prášky môžu užívať osoby citlivé na laktózu iba na vlastnú zodpovednosť, môžu sa sami rozhodnúť s prihliadnutím na rozsah citlivosti, či si ich vyskúšajú alebo nie. Na základe doterajších reakcií zriedkavo spôsobuje ťažkosti. Osobám s laktózovou intoleranciou sa každopádne odporúča príprava kokteilu s vodou. V tomto prípade pridajte 5 odmeriek do jednej dávky.
 

v prípade problémov so štítnou žľazou predtým, ako s diétou Idealbody® začnete, bezpodmienečne sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom. V prípade nedostatočnej činnosti štítnej žľazy je táto diéta, založená na prísune bielkovín, teoreticky účinná, ale jej účinnosť sa odporúča napomáhať jódom. (K produkcii hormónu štítnej žľazy (tyroxínu) organizmus potrebuje jód, na jeho doplnenie odporúčame k diéte Idealbody® prípravok Jódaqua.) V prípade nadmernej činnosti štítnej žľazy diétu Idelabody® neodporúčame. 

skúsenosti osôb, ktoré trpeli na reflux: úspešne absolvovali diétu Idealbody®, dokonca referovali o zmiernení symptómov. V prípade, že  by ste sa vy osobne mali konzumácii mlieka vyslovene vyhýbať, bielkovinový nápoj môžete konzumovať aj s vodou. V tomto prípade pre jednu dávku kokteilu pridajte k vode 5 odmeriek prášku.

V tomto prípade odporúčame osobitný program. Predtým, než s diétou začnete, konzultujte ju so svojím lekárom!

Vysoký krvný tlak je často spôsobený nadváhou. Táto diéta vedie k redukcii hmotnosti a je skvelým spôsobom na odbúranie tukov, preto jej vysoký krvný tlak nebráni. Pred tým, ako začnete držať diétu, konzultujte ju so svojím ošetrujúcim lekárom.

Akcie a typy vo Vašej doručenej pošte

Objednajte online!
Objednajte online! webshop

Vlastníte internetový obchod, fitnes štúdio, drogériu alebo máte obchod s reform potravinami a biopotravinami?

Hľadáme nových obchodných partnerov. Kontaktujte nás na info@idealbody.sk a čoskoro sa vám ozveme!